Що потрібно вам знати про вкладки?

Слухові апарати Івано-Франковськ

   Принципово вкладиші поділяються на два типи - індивідуальний і універсальний. Розповімо про них докладніше: Індивідуальні вушні вкладиші. Такі вкладиші виготовляються індивідуально, по зліпку вуха пацієнта. Вони можуть складатися з різних матеріалів: м'який, твердий, силікон. Такий вибір обумовлює можливість виготовлення вкладиша з певними характеристиками, необхідними для тих чи інших слухових апаратів або особливості налаштувань.

   Дані можливості забезпечують чудову передачу звуку від апарату до вуха, без спотворень. Крім того, оскільки вкладиш виготовляється індивідуально, вони забезпечують комфорт носіння без натирання, а також надійну акустичну ізоляцію та забезпечують відсутність ефекту зворотного зв'язку «свисту» навіть при самих великих втратах слуху на самих потужних модифікаціях. Термін служби таких вкладишів становить порядку 1 - 1,5 року.
   Крім того, такі вкладиші підлягають ремонту. Однак у цих вкладишів є декілька недоліків. По-перше, висока ціна. Вартість індивідуальних вушних вкладишів з м'якого або твердого матеріалів - 150в - 150 грн. З силікону - 200 грн. По-друге, відсутність можливості для швидкого слухопротезування. Це пов'язано з тим, що на початку, пацієнтові робиться зліпок, а тільки після цього виготовляється і приміряється готовий вкладиш. Термін виготовлення таких вкладишів 10-14 днів. Універсальний вушний вкладиш. Даний тип вкладишів виготовленийфабричним способом з матеріалів ПВХ. Вони складаються з принципово двох елементів. Трубка - звуководом і насадка-фіксатор у вухо. Залежно від моделі та виробника, ці елементи можуть бути як єдиним цілим, так і в розбірному вигляді. Прикладом таких, «розбірних», вкладишів можуть бути вкладиші для відкритого протезування. Так звані Life - модифікації. Для всіх інших завушних слухових апаратів можуть бути застосовані «цілісні» універсальні вкладиші. Однак, в незалежності від типу всі вкладиші випускаються різного розміру. Розмір відповідає номеру вкладиша. Чим більше номер, тим крупніше сам вкладиш. Це необхідно для того, щоб була можливість підібрати необхідний розмір по вуху пацієнта. Ці вкладиші найбільш доступні за ціною. Середня вартість становить 20-25грн. Іншим позитивним моментом є те, що дані вкладиші забезпечують «швидке» слухопротезування, оскільки можуть бути підібрані і видані на місці і відразу. Однак у них також є кілька недоліків. По-перше, термін служби.
   Даний тип вкладишів досить активно реагує на агресивне середовище. Потові виділення, вушна сірка, контакт з шкірою, призводять до того, що такий вкладиш може деформуватися, зсохнутися і як результат - зруйнується, причому досить за короткий період. Термін служби такого вкладиша від 3 до 5 місяців. Вкладиш починає втрачати еластичність, зменшиться в розмірі так як результат апарат на вусі починає свистіти і викликати дискомфорт при носінні. Ремонту такі вкладиші не підлягають, їх потрібно міняти. По-друге, дуже складно слухопротезувати пацієнтів на великі втрати слуху при потжних слухових апаратах. Це пов'язано з тим, що такі вкладиші у своєму перерізі ідеально круглі. Однак кожне вухо індивідуальне, як за розміром так і за формою. І деколи дуже складно підібрати ідеально підходящий універсальний вкладиш за розміром. Особливо це помітно при протезуванні людей з великими втратами слуху, потужними апаратами, а також, якщо в пацієнта є анатомічно яскраво виражені особливості будови вушного каналу. У таких випадках, як правило, проблему можна вирішити тільки при виготовленні індивідуального вкладиша, по зліпку вуха. У будь-якому випадку, в Наших центрах, є всі необхідні матеріали і весь необхідний асортимент для вирішення будь-якого, навіть самого складного випадку

 

____________________________________________________

Всі статті