Міфи про слухопротезування

girl-toutching-her-ear

Міф перший: Багато хто вважає, що «слуховий апарат - це крайня міра, мовляв далі йти нікуди».

І тому вони довго намагаються поліпшити слух за допомогою консервативних та оперативних методів, нетрадиційної медицини і т.д.
Однак нагадаємо: у переважній більшості випадків головною причиною втрати слуху є сенсоневральна приглухуватість. При такому діагнозі, зміни, що відбулися в звукоприймаючій системі, необоротні. Як правило, це загибель «волоскових клітин» що відповідають за сприйняття звуків різної частоти.
Їх «псевдолікування», це те ж саме, що робити спроби відростити ампутовану кінцівку. Тільки своєчасне слухопротезування здатне компенсувати роботу відсутніх волоскових клітин.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ:

Чим пізніше пацієнт звертається до фахівця, тим складніше підібрати СА. Це пов'язано з тим, що на тлі зниження слуху у пацієнтів, з часом, обов'язково буде развиватся зниження розбірливості мови, боротися з якими набагато складніше, а іноді й просто неможливо

Ознаки зниження розбірливості:

 

 

  • Пацієнт чує мову, але не може розібрати сенс
  • Мова героїв кінофільму сприймається гірше ніж мова диктора в теленовинах
  • Числа сприймаються на слух краще ніж слова
  • Радіозвуксаприймається гірше ніж звук при перегляді телевізора

 

 

 

Міф другий: «Слуховий апарат може погіршити слух».

Це не так. Навіть тривале використання слухового апарату дає центрам головного мозку досить «поживи для роздумів» стимулює їх роботу.

 

ВАЖЛИВО ЗНАТИ:

Для того, що б слуховий апарат не привів до подальшого зниження слуху потрібно знати кілька важливих правил:

 

  • Не можна користуватись «чужим» слуховим апаратом. Існує ризик отримання акустичної травми. У кожного пацієнта зниження слуху індивідуально, відповідно кожному пацієнту потрібно своя схема настройки апарату. Будь-який апарат це всього лише інструмент, який повинен бути запрограмована фахівцем, під зниження слуху окремо-взятого пацієнта.
  • Ні в якому разі не можна купувати апарат «з рук» або в магазинах БЕЗ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ПРОГРАМУВАННЯ. Слуховий апарат повинен бути підібраний за результатами аудіометричного тестування (скринінгу).
  • Ні в якому разі не можна купувати апарати через різні служби доставок: експрес передачі або поштою. При купівлі такого апарату Ви купуєте «кота в мішку», навіть якщо вартість невисока. Запам'ятайте: Ціна апарату це його характеристики, звучання, можливість допомогти пацієнтові, розмір і рівень технологій закладений при його створенні.
  • Підбір, налаштування апарату це складний процес який повинен здійснюватись тільки спеціально навченим фахівцем з слухопротезуванню. В розділі контакти, ви зможете знайти адреси і телефони таких центрів.

 

 

Міф третій: «Слухові апарати призначені тільки для літніх людей»

На жаль, останнім часом наявність таких факторів як погана екологія, низький рівень медичного обслуговування, галаслива середа, тривалевикористання різних акустичних пристроїв таких як, плеєр або магнітофон.

Ніколи не забувайте основне правило: Ваше зниження слуху, набагато помітніший для оточуючих ніж Ваш слуховий апарат.